جشنواره فيلم تورنتو

جشنواره فیلم تورنتو کانادا

جشنواره فيلم تورنتو

جشنواره فيلم تورنتو
جشنواره فيلم تورنتو

جشنواره فيلم تورنتو

کارشناسان کارپردازان عرصه اسکان در نظر داراند در این مقاله شرح کلی ای از جشنواره بین المللی فیلم تورنتو TIFF که اعتبار بسیار زیادی در جهان دارد را به شما عزیزان بدهند و در انتها به عزیزانی که قصد گرفتن ویزای توریستی کانادا و شرکت در جشنواره فیلم تورنتو را دارند کمک کنند.

جشنواره بين المللى فیلم تورنتو TIFF

هر ماه سپتامبر، هزاران بازیگر محلی و بین المللی، روزنامه نگاران و عموم مردم براى شركت در جشنواره فیلم تورنتو جمع مي شوند چون اين جشنواره یکی از بزرگترین جشنواره های فیلم در جهان است. در طول یک دوره 11 روزه، بهترین فیلم سینمایی برای اولین بار نمایش داده می شوند.

جشنواره فیلم تورنتو باعث نامزدى خيلي از فيلم هاى  اسکار شده و همچنین باعث جذب برخی از بزرگترین نام ها در صنعت فیلم دنیا شده. جشنواره فیلم تورنتو برای افرادی که علاقمند به سينما هنرهای تجسمی بین المللی هستند مناسب است و بسیاری از فیلمسازان برای رفتن به این جشنواره اقدام به گرفتن ویزای توریستی کانادا می کنند.

جشنواره فیلم تورنتو
جشنواره فیلم تورنتو

جشنواره فیلم سالانه در تورنتو در ماه سپتامبر برگزار می شود . این شركت در سال 1976 به عنوان جشنواره جشنواره ها تاسیس شد و هدف از آن نمایش فیلم از جشنواره های فیلم های دیگر است و از آن زمان به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه های سالانه فیلم در جهان بوده است که از سوی متخصصان صنعت و مردم حضور چشمگيرى پيدا كرده.

جشنواره فیلم تورنتو کانادا در سال 1995 به جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF) تغییر نام یافت. از سال 2010 این جشنواره در TIFF Bell Lightbox، یک مجتمع پنج طبقه با سینما، گالری ها و منابع مختلف فیلم قرار گرفته است.

جشنواره فیلم تورنتو کانادا
جشنواره فیلم تورنتو کانادا

مدت زمان برگزاری جشنواره بین المللی TIFF

جشنواره فیلم تورنتو به مدت 10 روز اجرا می شود، از روز پنج شنبه بعد از روز کار کانادا آغاز می شود . این نمایش 300 تا 400 فیلم از سراسر جهان را نمایش می دهد و به طور متوسط ​​حضور بیش از 250،000 نفر است.

این جشنواره بطور خاص به عنوان یک پلتفرم برای تبلیغ و تبلیغ فیلم های جدید شناخته می شود. مثلا،The Hurt Locker (2008)، یک نمایشنامه کم هزینه در مورد جنگ عراق ، توانست یک توزیع کننده را در ایالات متحده بخشی به دلیل بررسی های مطلوب آن در TIFF دریافت کند.

در سال 2010، شش جایزه اسکار ، شامل بهترین تصویر، برنده شد . از آنجا که TIFF همزمان با شروع فصل سقوط فیلم است، زمانی که استودیوها اغلب کمپین های اسکار خود را آغاز می کنند، بسیاری از فیلم هایی که در حال حاضر نیز در جشنواره توزیع می شوند، با امید به ایجاد زنگ زود هنگام. به غیر از برنده شدن در آینده اسکار، TIFF یک نمایشگاه استثنایی برای فیلم ها و فیلمسازان کانادایی نیز ارائه می دهد. برنامه های ویژه بر روی فیلم های کوتاه کانادایی و ویژگی های اولیه فیلم سازان کانادایی تمرکز کرده اند.

مطالب خواندنی:

10 هتل عجیب دنیا: قسمت اول | قسمت دوم

مدارک لازم برای ویزای کانادا: قسمت اول | قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *