ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به سه نوع تقسیم می شود:

 1. ویزای سینگل Single Visa یا یکبار ورود
 2. ویزای مالتیپل اینتری multiple visa entry یا چندین بار ورود
 3. سوپر ویزا Super visa

سوپر ویزا :

سوپر ویزا در حال حاضر برای زیرشاخه تی آر وی TRV  تمپروری رزیدنت ویزا temporary resident visa صادر می شود.

حدودا از سال 94 به بعد ویزای سینگل کلا برداشته شد یعنی هر ویزایی که از جانب کشور کانادا یا در واقع سفارت کانادا صادر بشود بصورت مالتیپل یا به صورت سوپر ویزا می باشد، همه این ها زیر شاخه تمپروری رزیدنت ویزا ” اقامت موقت “، ویزیتور ویزا ” Visitor Visa ” و توریست ویزا یا همان ویزای توریستی می باشند.

مالتیپل ویزا :

مالتیپل ویزا و سوپر ویزا هر دو طبق قانون دولت کانادا، ویزا های ده ساله می باشند ولی چون پاسپورت ایرانی ها پنج سال اعتبار دارد این ویزا ها را تا مدت زمان انقضاء پاسپورت می دهند.

اگر پاسپورت شخصی فقط دو سال از اعتبارش باقی مانده باشد اعتبار ویزا هم دو سال می باشد و اگه شخصی تازه پاسپورت گرفته باشد و پنج سال اعتبار داشته ویزای کانادا آن هم پنج سال اعتبار دارد.

تفاوت ویزای توریستی مالتیپل ویزا کانادا و سوپر ویزا کانادا :

تفاوت مالتیپل ویزا و سوپر ویزا در این هست که با ویزای توریستی مالتیپل کانادا شما در هر سفر به کشور کانادا می توانید 6 ماه بطور مداوم در این کشور اقامت داشته باشید و با هر ورود و خروج مجدد دوباره آفیسر به صورت سیستمی 6 ماه اجازه اقامت را به شما می دهد.

ویزای توریستی سوپر ویزا که فقط برای پدر و مادر ها یا پدر بزرگ یا مادر بزرگ ها صادر می شود، که در هر سفر شما دو سال اجازه اقامت در کشور کانادا را دارید.

توصیه شرکت ایران کانادا در رابطه با ویزای مالتیپل کانادا :

توصیه ما به شما این است که اگر کسی نمیخواد مداوم دو سال کانادا اقامت داشته باشه برای ویزای مالتیپل اقدام کند، چون دردسرهای کمتری نسبت به سوپر ویزا دارد.

تفاوت مدارک ویزای توریستی کانادا ( مالتیپل ویزا با سوپر ویزا ) :

تفاوت مدارکی که برای این دو نوع ویزای توریستی که باید به سفارت کانادا داده بشود در این است که در ویزای توریستی سوپر ویزا باید بیمه کانادایی و انجام آزمایشات مدیکال برای پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ الزامی می باشد.

اما در ویزای توریستی مالتیپل ویزا همچین الزلمی وجود ندارد، به غیر از این دو مورد که گفته شد بقیه مدارک این دو ویزای توریستی مشابه می باشد.

تفاوت ویزای توریستی و ویزای ویزیتور کانادا :

تفاوت ویزای توریستی و ویزای ویزیتور کانادا که هر دو تا زیر شاخه TRV یعنی ویزای موقت کانادا هستن در این می باشد که ویزای توریستی برای شخصی گرفته می شود که در واقع این فرد میزبان یا هاستی در کانادا ندارد.

یعنی این فرد اقوام درجه یک یا اقوام دور و یا حتی دوستان یا آشنایی در کانادا ندارد که دعوتش کند و همچنین باید شرایط یک توریست را داشته باشد، یعنی باید به عنوان توریست، تراول هیستوری یا تاریخچه سفر قوی ای داشته باشد.

به این دلیل که متاسفانه چون پاسپورت ایران معتبر نیست باید فرد به کشورهایی رفته باشد که ویزا های آن معتبر است مثل اروپا، امریکا، انگلستان، استرالیا، ژاپن و موارد معتبر دیگر که به آن ها چندین بار باید سفر کرده باشد.

در این صورت فرد دارای تراویل هیستوری قوی می باشد و همچنین برای آفیسری که می خواهد ویزای توریستی کانادا را برای شما صادر کند مهم است که شما از نظر مالی قوی باشید و ثابت کنید که وابستگی مالی و کاری به کشور مبدا را دارید.

در واقع شما باید آفیسر را متقاعد کنید که کارتون داخل کشور مبدا انقدر مهم و معتبر هست که بخاطر شرایط کاریتون به کشور مبدا برمیگردید.

معتبر به این معنی می باشد که بیمه بالای پنج سال داشته باشد یا اینکه کارفرمایی باشد که جواز کسب دارد یا روزنامه رسمی دارد و تعدادی از افراد را استخدام کرده باشد و بیمه آن افراد ماهیانه پرداخت شده باشد و همچنین حساب های بانکی مرتبط به شغل خود بصورت گردش دار با مبالغ بالا داشته باشد.

میزان مبلغ حساب بانکی که برای ویزای توریستی کانادا باید ارائه داد:

حساب های بانکی که یک فرد تنها به عنوان توریست باید ارائه بکند مبلغی بالاتر از 150 تا 200 میلیون تومان باید باشد.

پس مواردی که برای آفیسر کشور کانادا بسیار مهم است:

تراول هیستوری ، قوی بودن مالی و وابستگی به کشور مبدا از نظر مالی یا کاری.

دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا :

اشخاص به دو صورت می توانند اقدام کنند، اگر شخصی تراول هیستوری قوی داشته باشد یعنی تعداد کشورهای معتبری مثل امریکا، انگلیس، کشورهای شینگن، ژاپن و کشور های معتبر دیگری رفته باشد و مُهر آن در پاسپورتش باشد این فرد دیگر نیاز به داشتن دعوتنامه ندارد .

این فرد به دلیل داشتن تراول هیستوری قوی می تواند فقط با گرفتن رزرو هتل و همچنین گرفتن بلیط های پرواز رفت و برگشت و قرار دادن آن در پرونده اش برای ویزای توریستی کانادا اقدام فرماید.

ولی اگر فردی به یک یا دو کشور معتبر رفته باشد و همچنین چند تا کشور آسیایی دیده باشد، آن فرد را می توانیم با گذاشتن یک دعوتنامه از تراول اجنسی Travel Agency یا یک آژانس هواپیمایی که مرتبط با برنامه های سفر می باشد پرونده آن را قوی تر بکنیم.

به این شکل که دعوتنامه اِجنسی تضمین و تعهد می کند برای کشور کانادا که فرد بعد از ورود به کشور کانادا به مدت 2 هفته یا 3 هفته به کشور خود برمی گردد.

شرایط اشخاصی که از طریق ویزای توریستی ویزیتور کانادا ( میزبان یا هاست ) اقدام می نمایند:

افرادی که برای ویزای توریستی کانادا به عنوان ویزیتور قرار اقدام کنند یعنی اینکه میزبان یا هاستی در کانادا دارند یکسری شرایط لازم است که اگر این فرد نسبت فامیلی درجه یک و دو با میزبان داشته باشد امتیاز بالایی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا محسوب می شود.

شرایط میزبان یا هاست برای ویزای توریستی کانادا:

شرایطی که میزبان باید در کانادا داشته باشد این است که درآمد میزبان باید در سال بالای 70 یا 80 هزار دلار کانادا باشد.

میزبان باید مالیات خودش و همسرش را سالیانه پرداخت کرده باشد، و همچنین خانه ای داشته باشد که نسبت به تعداد مهمان هایش اتاق هایی داشته باشد که بتواند پذیرا و جوابگو مهمان هایی که دعوت کرده است بشود.

از طرفی هم خود میزبان پناهنده نشده باشه و همچنین اگر افرادی را قبلا به کانادا دعوت کرده و ویزای توریستی کانادا را گرفته اند بعد از بازدید به کشور خود حتما بازگشته باشند .

چون اگر به کشور خود بازنگردند و به بطور غیر قانونی در کشور کانادا بمانند برای میزبان امتیاز منفی محسوب میشود و سپس این میزبان با امتیاز منفی اش برای شخص دیگری دعوتنامه بفرستد به آن فرد خیلی سخت ویزا توریستی کانادا را می دهند.

مدت زمان ویزای توریستی کانادا ( ویزای ویزیتور کانادا TRV ) :

ویزای توریستی کانادا در واقع از طرف دولت کانادا به مدت 10 سال صادر می شود، اما به دلیل اینکه مدت اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال می باشد، به همان اندازه اعتبار پاسپورت ایران یعنی 5 سال اعتبار ویزای توریستی کانادا به فرد داده می شود.

ویزای کن پلاس CAN+Visa کانادا :

افرادی که یک بار ویزای توریستی کانادا را دریافت می کنند، زیر شاخه ویزای کن پلاس CAN+Visa قرار می گیرند و این افراد برای بار دوم بخواهند برای کشور کانادا اقدام کنند در واقع گرفتن ویزا برایشان هم کوتاه تر و هم راحت می شود و حتی مدارکی که باید به سفارت کانادا تحویل بدهند هم کمتر و خلاصه تر است و طبق گفته سفارت اشخاص می توانند مدارک مالی و حساب بانکی خود را هم ارائه ندهند .

هرچند با شرایطی که در سفارت کانادا در آنکارا است شرکت ایران کانادا توصیه می کند همیشه در هر زمان و شرایطی که قرار است برای ویزای کانادا اقدام کنید مدارک را کامل به سفارت کانادا ارائه دهید.

مدت زمان اقامت ویزای پنج ساله مالتیپل کانادا یا سوپر ویزای کانادا :

زمانی که با ویزای پنج ساله مالتیپل کانادا یا سوپر ویزا کانادا وارد خاک کانادا می شوید آفیسر طبق شرایط موجود به شما اجازه اقامت 6 ماهه می دهد و همچنین زمان اقامت شما را در سیستم ذخیره می کند.

اجازه کار و تحصیل با ویزای توریستی کانادا :

زمانی که شما ویزای توریستی کانادا را دریافت می کنید اجازه کار و تحصیلی قانونی در کشور کانادا نخواهید داشت، به این دلیل که این ویزا، ویزای ویزیتور یا توریست ویزا هست و با ویزای کار یا تحصیلی متفاوت است.

البته می توانید دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی یا دوره های آموزشی زیر 6 ماه را با ویزای توریستی کانادا بگذرونید، اما اگر دوره ها بالاتر از 6 ماه باشد این امر غیر قانونی محسوب می شود و اجازه به شما داده نمی شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا :

مدارکی که باید در کلیات ویزا های توریستی کانادا ارائه داد:

 1. پاسپورت ( دارای بیشترین مدت اعتبار )
 2. شناسنامه و مدارک هویتی
 3. 2 عدد عکس یا 3.5×4 یا 4×6
 4. فرم ( اطلاعات فردی، فامیلی اینفورمیشن، تراول هیستوری ) که این فرم به زبان انگلیسی می باشد و دارای بارکد است )
 5. مدارک کاری مرتبط ( مدارکی که اثبات کننده کار فرد در کشور خود که در آن اقامت دارد باشد )
 6. مدارک مالی ( حساب های بانکی، اسناد ملکی، اجاره نامه، سهام و مدارک از این قبیل )

مدارک ویزای توریستی کانادا برای افرادی که پست دولتی دارند :

مدارک ویزای کانادا برای این افراد که پست دولتی دارند باید 3 تا از آخرین فیش حقوقی، حُکمشان و سوابق بیمه را از تامین اجتماعی مُهر شده دریافت کنند و ارائه دهند.

مدارک ویزای کانادا برای افرادی که در شرکت های خصوصی مشغول به کار هستند :

مدارک ویزا برای اشخاصی که در شرکت های خصوصی مشغول به کار هستند، سوابق مُهر شده بیمه را از تامین اجتماعی دریافت می کنند، فیش حقوقی به اضافه گواهی اشتغال به کار با این مشخصات که سمت فرد، تاریخ شروع همکاری فرد، شماره بیمه، حقوقه ماهیانه یا سالیانه و سه هفته مرخصی ای که فرد می تواند در سال داشته باشد در آن نوشته شده دریافت می کنند.

مدارک ویزای توریستی کانادا برای افرادی که شغل آزاد دارند :

مدارک ویزای توریستی کانادا برای متقاضیانی که شغل آزاد دارند ، جواز کسب را باید ارائه دهند و یا اگر شریک دارند باید کارت مباشرت را ارائه دهند و یا باید از اتحاده نامه ای گرفته شود که چندین سال است تو این صنف مشغول بکار هستند.

آخرین لیست بیمه ای که برای کارمندان یا کارگرهایشان رد می کنند به اضافه برگه پرداخت، آخرین عملکرد قطعی مالیات و یا اضهارنامه جدیدشان را باید ارائه دهند.

مدارک ویزای کانادا برای افرادی که شرکت دارند :

مدارک ویزای کانادا برای افرادی که شرکت دارند :

سمتی که در شرکت دارند

آگهی تاسیس

آخرین آگهی تغییرات

اضهارنامه ثبت شرکت

اساسنامه و آخرین لیست بیمه ای که برای کارمندان رد می کنند

آخرین عملکرد قطعی مالیاتی و اضهارنامه مالیاتی

اگر آگهی تغییر آدرس و یا تغییر سرمایه افزایش سرمایه داشتند حتما باید آگهی آن را ارائه دهند

مدارک ویزای توریستی کانادا برای اشخاصی که کارخانه دارند :

مدارک ویزای توریستی کانادا برای افرادی که کارخانه دارند و به صورت شرکت ثبت شده همان مدارک شرکت به اضافه پروانه بهره برداری کارخانه.

مدارک ویزای توریستی کانادا برای پزشکان :

مدارک ویزای توریستی کانادا برای پزشکان :

پروانه مطب نیاز است

اگر پزشکی در بیمارستانی سهام دارد یا کار می کند باید نامه از طرف بیمارستان مبنی بر اینکه در این بیمارستان سهام دارد و همچنین میزان سهام و مبلق سودی که سالیانه دریافت می کنند

نامه از اینکه در آن بیمارستان مشغول به کار است

در دانشگاه تدریس می کنند همینطور فیش حقوقی، حکم یا گواهی ای که سِمت و رتبه را در دانشگاه مشخص کرده باشد باید ارائه دهند.

مدارک ویزای توریستی کانادا برای وکلا :

مدارک ویزای توریستی کانادا برای وکلا :

پروانه وکالت و دفترچه وکالت نیاز است

اگر موسسه حقوقی دارند و یا اگر در جایی مشغول به کار هستند حتما باید گواهی ای که نشان دهنده جایگاشون است را ارائه دهند

اگر قراردادی با شرکتی دارند اون قراردادها را در صورتی که جاری هست آن ها را ارائه دهند.

مدارک ویزای توریستی کانادا برای دانشجویان :

مدارک ویزای توریستی کانادا برای افرادی که دانشجو هستند باید حتما گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند.

مدارک ویزای توریستی کانادا برای کودکان و افرادی که زیر چهارده سال سن دارند :

مدارک ویزای توریستی کانادا برای کودکان و افرادی که زیر چهارده سال هستند اگر پدر و مادر همراه آن ها اقدام نمی کنند برای دریافت ویزای کانادا حتما باید پدر یا مادری که اقدام نکرده برای ویزا به محضر یا دفترخانه برود و رضایتنامه محضری تنظیم کند که رضایت داره فرزندش به همراه پدر یا مادر به کشور کانادا سفر کند.

حساب های بانکی که برای ویزای توریستی کانادا :

حساب های بانکی به دلیل اینکه فقط 4 هفته اعتبار دارند باید در آخرین مرحله برای آن اقدام کرد،

اگر حساب در گردش باشد باید حتما گردش حساب 3 تا 6 ماه را ارائه کرد و اگر بلند مدت است گواهی مانده به اضافه گردش 3 تا 6 ماهه سودی که به آن حساب تعلق می گیرد ارائه کرد و اگر کلا مبلغ در حساب موجود بوده بصورت بلند مدت یا کوتاه مدت و تازه وارد حساب کرده اند فقط نیاز است که گواهی مانده ارائه شود .

که در آن گواهی مبلغ موجودی حساب و همچنین تاریخ افتتاح حساب که حساب جدید نباشد و حداقل 2 سال پیش افتتاح شده باشد قید شود.

باید سعی بشود برای حسابی که جدید قرار است پُر شود و داخل آن پولی نبوده بصورتی باشد که گردش بدهکار بستانکار نوشته نشده باشد.نکته قابل توجه راجب مدارک ویزای توریستی کانادا :

تمام مدارک که برای ویزای کانادا ارائه می شود باید به زبان انگلیسی یا فرانسه ترجمه شود با ترجمه رسمی مترجم، ولی نیاز به تایدهای دادگستری و خارجه ندارد، حساب های بانکی را از خود بانک می توان به صورت انگلیسی دریافت نمایید اما حتما باید مُهر بانک را داشته باشد.

نحوه اقدام کردن برای ویزای توریستی کانادا :

اقدام کردن برای ویزای توریستی کانادا به دو شکل می باشد.

 1. آنلاین
 2. پِی پِر

توصیه شرکت r&c بصورت پی پر paper می باشد، به این دلیل که درصد رد شدن افرادی که بصورت آنلاین اقدام کرده اند بیشتر بوده، به همین دلیل بهتر است بصورت پی پر اقدام شود، از لحاظ هزینه فرقی بین پی پر و آنلاین نیست.

در حالت آنلاین مدارک اسکن شده و در سایت آپلود می شود و همچنین مبلغ سفارت آنلاین پرداخت می شود و سپس به شما 30 روز مهلت داده می شود که برای انگشت نگاری به یکی از کشورهایی که بایومتریکس اعلام کردن سفر کنید و انگشت نگاری را انجام دهید.

در حالت پی پر paper ، شما هر زمانی که آمادگی سفر دارید مدارک را به همراه خود می برید و به سفارت کانادا به صورت پی پر تحویل می دهید و همچنین انگشت نگاری رو همزمان انجام می دهید و سپس برمیگردید و منتظر ایمیل از طرف سفارت کانادا می شوید که در هر دو حالت به شما ایمیل می فرستد که شما ویزا شدین یا خیر، در صورتی که ویزا بشوید به شما 30 روز مهلت داده می شود که پاسپورت را به سفارت تحویل بدهید تا لیبل ویزا را در پاسپورت شما بزنند.

برای تحویل پاسپورت به سفارت کانادا دیگر نیاز نیست خود فرد دوباره به سفارت کانادا به یکی از کشورهای همسایه برود، دفاتر این کار را انجام می دهند و می توانید پاسپورت خود را به دفاتر تحویل دهید و حدودا 10 روز کاری زمان می برد که پاسپورت فرستاده بشود، لِیبل ویزای زده شود و برگردد.

از روزی که ویزای کانادا به شما داده می شود تا انقضاء پاسپورت به شما اجازه ورود به کشور کانادا بصورت مالتیپل داده می شود.

انگشت نگاری یا بایومتریک برای ویزای توریستی کانادا :

انگشت نگاری یا بایومتریک برای سفارت کانادا چندین سال است که الزامی شده و همچنین جدیدا قانونی تصویب کردن که مدت اعتبار انگشت نگاری ده سال می باشد.

به این معنا که اگر کسی یکبار انگشت نگاری کرده است تا ده سال دیگر نیاز نیست به دفاتر وی اف اس گلوبال برای انگشت نگاری یا بایومتریک مراجعه کند.

فقط مدارک را ارسال می کند و برای ویزا کانادا اقدام می کند ، البته لازم به ذکر است از آنجایی که در سفارت کانادا بی نظمی هایی مشاهده شده و فرد انگشت نگاری قبلا کرده اما در سفارت سوابقش موجود نبوده ، به این دلیل قبل از اینکه مدارک را برای سفارت بفرستید حتما به سفارت کانادا ایمیل بزنید که بایومتریک شما در سفارت موجود هست یا خیر و زمانی که مطمئن شدین درواقع مدارک رو ارسال فرمائید.

برای انگشت نگاری ویزای کانادا بایومتریک Biometric در حال حاضر می توانید در تمام کشورهای دنیا که وی اف اس گلوبال  VFS Global یا وک VAC کانادا را دارند مراجعه کنید و انگشت نگاری را انجام دهید.

ولی مرکز اصلی مِین سِنتر Main Center برای ایرانیان شهر آنکارا کشور ترکیه می باشد.

در واقع سفارت کانادا که در ایران بود با کادری که در ایران مشغول به کار بود تقریبا در آنکارا مستقر شده است، توصیه شرکت r&c شهر آنکارا می باشد به دلیل اینکه نظم بیشتری دارد و روال کاری مشخص تر است.

دفاتر خدماتی سفارت کانادا وی اف اس گلوبال VFS Global :

سفارت کانادا به دلیل مسایل سیاسی و اقتصادی در چند سال اخیر شرکت های واسطه Bridge Company را در کل دنیا معرفی کرده اند که مراجعین و متقاضیان انواع ویزاهای کانادا دیگر مستقیم به سفارت رجوع نکنند و به این شرکت ها که به نام وی اف اس گلوبال VFS Global معروف هستند مراجعه فرمایند.

شرکت VFS Global جزء بزرگترین شرکت های جهان محسوب است که بیشترین تعداد کارمندان را دارد که برای سفارت کشورهای دیگر هم خدمات ویزا ارائه می دهد.

همچنین تمام خدمات مربوط به ویزای کانادا را انجام می دهند و شما می توانید از این دفاتر در هر شهری که نمایندگی داشته باشد برای خدمات ویزا مراجعه کنید، اما در این دفاتر فقط خدمات ویزا انجام داده می شود ولی ویزا و لیبل ویزا فقط در سفارت کانادا داده می شود.

افرادی که سیتی زن Citizen یا شهروند کانادا هستن برای انجام کارهای شهروندی Citizenship و امور مربوطه باید به سفارت مستقیما مراجعه کنند، در غیر اینصورت سفارت کانادا هیچگونه متقاضی را قبول نخواهد کرد.

هزینه دفاتر وی اف اس گلوبال VFS Global کانادا :

دفاتر وی اف اس گلوبال VFS Global کانادا برای خدماتشان هزینه های را از متقاضیان دریافت می کنند، که این هزینه ها مانند هزینه 85 دلار کانادا برای بایومتریک Biometric یا همان انگشت نگاری مبلغی است که این دفتر از متقاضی می گیرد و همچنین مبالغ دیگر برای خدمات متفاوت از متقاضی دریافت می کنند.

هزینه سفارت کانادا برای ویزای توریستی کانادا :

هزینه ای که سفارت کانادا برای ویزای توریستی، ویزای ویزیتور کانادا، ویزای مالتیپل کانادا یا سوپر ویزا کانادا می گیرد 185 دلار کانادا می باشد.

که 100 دلار کانادا هزینه Application سفارت کانادا هست، 85 دلار کانادا هزینه بایومتریکس ( انگشت نگاری ) است، که باید بصورت آنلاین از سایت www.cic.gc.ca پرداخت بشود و از طریق Credit Card یا MasterCard باید پرداخت شود و رسیدی که شامل یک بارکد هست را داخل پرونده قرار دهید.

نکته مهم این است که مراقب این باشید که از بارکدتون سوء استفاده نشود به این دلیل که اسم ندارد به منزله پول نقد می باشد و هر شخصی می تواند از آن بارکد برای خود استفاده کند.دلایل رد شدن یا ریجکت شدن ویزای ویزیتور کانادا یا توریستی کانادا :

رد شدن ویزا یک فرد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و هچنین نسبت به شرایط هر فرد متفاوت می باشد ، اما در کل می توان به یکسری موارد اشاره کرد.

نظیر نداشتن سابقه سفر مناسب ، نداشتن میزبان درجه یک یا دو در کشور کانادا ( به این دلیل که شما فردی را به عنوان فامیل درجه یک یا دو ندارید و فقط می خواهید دوستتان را ببینید آفیسر متقاعد نمی شود به شما ویزا بدهد برای دیدن دوست ) ، ضعیف بودن مدارک کاری ، وابستگی کاری و مالی مناسب و نداشتن سوابق بیمه ، همچنین زمانی که شما دارید برای ویزای کانادا اقدام می کنید مهم است ( در فصل تابستان ها بهتر ویزا می دهند تا در فصل زمستان ، کسانی که در فصل زمستان اقدام می کند و میزبان درجه یک یا دو ندارد معمولا شانس بالایی برای گرفتن ویزا نخواهند داشت ) .

البته شایان ذکر است اگر فردی تمام شرایط و مدارک را بصورت کامل داشته باشد باز هم امکان رد یا ریجکت شدنش می باشد، به دلیل شرایط سیاسی می تواند باشد یا اینکه کشور کانادا در یک بازده زمانی می تواند هر کسی را رد کند و هیچ دلیل قانع کننده ای را ارائه ندهد .

توضیحات دیگر راجب ریجکت شدن یا رد شدن ویزای توریستی کانادا :

ریجکت شدن یا رد شدن ویزای توریستی کانادا بصورت ایمیل به متقاضیان کانادا اعلام می شود .

سفارت کانادا برای رد شدن ویزا به متقاضیان حق اعتراض نداده ولی در نامه ای که به متقاضی ارسال می کند در پایان نامه می نویسد شما می توانید هر زمان که بخواهید مجددا برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید ولی به درصورتی که شرایطی که قبلا برای ویزا داشتین و رد شده اید تغییراتی در آن ایجاد شده باشد.

به این معنی که اگر فردی را به عنوان تراول هیستوری یا همان تاریخچه سفر ضعیف رد کرده اند، فرد می تواند یک ویزا بگیرد و دوباره برای ویزای کانادا اقدام کند و یا اگر حساب بانکی ضعیفی داشته و حساب های بانکی را به صورت کامل ارائه نداده باید حساب بانکی خود را قوی کند و دوباره اقدام فرماید.

مورد دیگر رد شدن ویزا فَمیلی تایز Family ties که فرد مجرد بوده و وابستگی خانوادگی نداشته در کشور خودش، این فرد باید ازدواج کند تا تغییری در شرایطش ایجاد شود بعد برای ویزا کانادا اقدام کند.

البته فردی هم که به دلیل فمیلی تایز رد شده اگر دلایل دیگر را قوی تر کنه یعنی تراول هستوری، مدارک کاری و مالی را قوی تر کنه شانس برای دریافت ویزا کانادا دارد.

یک بار رد شدن ویزای کانادا به این دلیل نیست که شما دیگر نمی توانید ویزا شوید یا اینکه امتیار منفیه بالایی بگیرید تا کار را برای شما سخت کند، خیلی از متقاضیان کشور کانادا یک بار یا دو بار رد شدن و بار دوم یا سوم ویزای کانادا را دریافت کرده اند.

توصیه شرکت r&c برای گرفتن ویزای توریستی کانادا این است که مدارکی که به سفارت کانادا تحویل می دهید هرچی کامل تر، قوی تر و شفاف تر باشد درصد قبولی ویزا بالاتر است.

چون که شما در سفارت کانادا مصاحبه حضوری ندارید فقط بصورت پی پر و مدارک است که آفیسر شما را روانشناسی و شرایطتان را آنالیز می کند که به شما ویزا بدهد یا ندهد، پس هرچه مدارک قوی تر باشه شانس قبولی بالاتری برای ویزای کانادا دارید.

توصیه بعدی ما به متقاضیان این است که شخصا برای ویزای کانادا اقدام نکنند، چون هر شخص می تواند خودش مستقیم برای ویزا اقدام کند اما همانطور که بالا گفته شد سفارت کانادا مصاحبه حضوری ندارد و فقط از روی مدارک شما را قضاوت می کند که به شما ویزا بدهد یا نه، به همین دلیل نحوه ارائه مدارک به سفارت کانادا، پر کردن فُرم ها و یکسری جزئیات درباره تحویل مدارک به سفارت وجود دارد که اگر این موارد رعایت نشود باعث رد شدن و ریجکت شدن ویزای فرد می شود.

پس توصیه می شود حتما با یک فرد متخصص یا دفاتر مرتبط به ویزای کانادا گفتگو کنید برای انجام امور ویزا.

مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتور کانادا :

مدت زمان دریافت ویزای کانادا از زمانی که فرد به دفاتر وی اف اس گلوبال VFS Global برای انگشت نگاری یا بیومتریک مراجعه می کند تا دریافت ویزای کانادا در حال حاضر حدودا یک ماه و نیم تا دو ماه زمان می برد، اما بسته به کِیس یا اشخاص متفاوت است.

افرادی بودند که 3 روزه ایمیل ویزای کانادا را دریافت کرده اند و حتی افرادی که چهار یا پنج ماه منتظر دریافت ایمیل سفارت کانادا بوده اند.

اینکه زمان دادن جواب، ویزا کانادا چقدر طول می کشد بستگی دارد به Security Check سکیوریتی چِک افراد که برای همه انجام می شود.

در Security Check بگراند کاری همه بررسی می شود و اصولا اشخاصی که جایگاه شغلی خاصی دارند بررسی آن ها بیشتر از بقیه زمان می برد.م

ثل رئیس بانک یا افرادی که در صدا و سیما کار می کنند و همچنین افرادی که ارتشی یا نظامی هستند، این اشخاص معمولا سکیوریتی چک طولانی تری نسبت به بقیه دارند و سوالات بیشتری با جزئیات از این اشخاص در رابطه با کار و رزومه کارشان پرسیده می شود .

به همین دلیل پروسه ویزا برایشان طولانی تر می شود و افرادی بوده اند که حتی بیشتر از یک سال زمان برده تا جواب ویزایشان بیاید.

ویزای کانادا برای افرادی که شغل نظامی یا شغل حساس دارند :

افرادی که شغل نظامی دارند یا شغل خاص دارند، دلیل بر این نیست که نتوانند ویزای توریستی کانادا را دریافت کند، این افراد می توانند به راحتی برای ویزا کانادا اقدام کنند، اما فقط زمان دریافت جواب ویزایشان طولانی تر از بقیه مشاغل می باشد.

مرحله بک گراند چک Background Check برای ویزای توریستی کانادا :

سفارت کانادا از تابستان 97 یک مرحله دیگری به پروسه ویزای توریستی کانادا به نام بک گراند چک Background Check اضافه کردن ، به این دلیل که متاسفانه مدارک جعلی زیادی از جانب ایرانیان به سفارت کانادا داده شد مرحله بگراند چک را به پروسه ویزا اضافه کردند .

که البته به صورت رندوم نه برای همه برای بعضی از افراد ، پرونده ای را انتخاب می کنند و مدارک آن را مجددا بررسی می  کنند، مانند مدارک کاری ، حساب های بانکی و یا مدارک سوابق بیمه ای ، این ها را به صورت دقیق پیگیری و بررسی می کنند که ببینند این ها واقعی هست یا جعلی .

قابل ذکر است که اشخاصی که انتخاب می شوند برای بک گراند چک زمان دریافت جواب ویزایشان طولانی تر می شود .


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی R&C میتوانید با ما تماس بگیرید.  


نوشته شده توسط : سایت کارپردازان عرصه اسکان