پذیرش تحصیلی در کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید قبل از هر کاری باید از موسسات آموزشی مورد نظرتان  پذیرش بگیرید. 

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

۱ ـ مدرسه و دانشگاه  های مورد نظر خودتان در کانادا انتخاب کنید و حداقل درخواست پذیرش خود را چندین مدرسه و دانشگاه بفرستید.

۲ ـ تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز پذیرش تحقیق  و اطلاعات کسب کنید و در درخواست نهایی خود را با دقت لحاظ کنید. مدارک و شرایط مدرسه و دانشگاه نسبت به هر استانی متفاوت می باشد.

۳ ـ بعد از تکمیل و ثبت درخواست پذیرش تحصیلی برای مدرسه یا دانشگاه مورد نظر پس از آنکه زمان لازم برای آن سپری شد در صورت موافقت از دانشگاه، کالج یا مدرسه نامه پذیرش را دریافت می کنید.

   همان طور که در دیگر مقالات گفته شد ، پذیرش تحصیلی محدویت سنی ندارد ولی تحصیل در کانادا در مقطع آموزشی مدرسه از سن 5 سالگی تا 18 سالگی بعد از آن برای دوره های کالج و مقاطع دانشگاه می باشد 

اخذ پذیرش در مدارس کانادایی

برای تحصیل در مدراس کانادایی حداقل سن 4 سال می باشد مدارک تحصیل در صورت نیاز جزو شروط اول گرفتن پذیرش تحصیلی می باشد.

از ابتدایی تا دیپلم حدود 12 سال می باشد . در استان کبک ابتدایی تا دیپلم یازده سال و دو سال دوره پیش دانشگاهی طول می کشد.

عموما مدارس از اواخر آگوست تا اویل ماه ژوئن هر سال است، کانادا کشور دارای دو زبان می باشد مدارس یا به صورت انگلیسی یا فرانسوی هستند.

مدارس در کانادا به دو صورت می باشند :

مدارس دولتی کانادایی :  شهروندان کانادا و دارندگان کارت اقامت کانادا در مدارس دولتی کانادا فرزندانشان بصورت کاملا رایگان تحصیل می توان میکنند ولی برای دانش آموزان خارجی یا بین المللی شامل شهریه ی بالایی می شود.

در مدارس دولتی ترکیبی از دانش آموزان کانادایی مقیم و دانش آموزان بین المللی دیده می شود و این مدارس دارای استاندارده های آموزشی کل دنیا می باشد.

مدارس خصوصی کانادایی : این مدارس به دو صورت می باشند:

ـ مدارس روزانه کانادا

ـ مدارس شبانه روزی کانادا THE ASSOCIATION OF BOARDING SCHOOLS 

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی

برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی یا لیسانس نیاز می باشد شرایطی که در بالا ذکر شده طی کنید و مدارک زیر را ارائه نمایید:

۱ ـ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، به همراه این مدرک حتما ریز کامل نمرات هم باید باشد باید به امضای مسئولین آموزشی برسد ، نظیر امضای آموزش پروش.

۲ ـ مدرک زبان ،آیلتس یا تافل بیشتر دانشگاه ها حداقل نمره تافل و آیلتس را می خواهند و بعضی از دانشگاه ها حتی آزمون سطح زبان دارند.

۳ ـ توصیه نامه، یکی از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی می باشد.

۴ ـ انگیزه نامه،  مهم ترین مدرکی که با استفاده از آن می توانید پرونده خود را متمایز از بقیه کنید .

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

برای دریافت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس معدل کارشناسیتان باید مورد تایید قرار بگیرد.

معدل در نظر گرفته برای دانشگاه ها متفاوت می باشد بستگی به رشته انتخابی و امکان دارد آزمون در نظر گرفته شود. داشتن مدرک زبان یکی شرایط مهم می باشد که یا بصورت انگلیسی یا فرانسوی است.

و اگر دوره کارشناسی یا لیسانس خود در کشور دیگر خوانده اید احتمالا باید ارزیابی بشوید تا توانای های شما با توجه به معیار دانشگاه های کانادا ارزیابی بشود علاوه بر این مدارکی که سوابق تحصیلی ارائه کردید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

بعد از  ارزیابی ها و بررسی ها در صورت موافقت نامه پذیرش برای تحصیل دریافت می کنید. برای ثبت درخواست بورسیه تحصیلی نیاز پذیرش می باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری

همانند مراحلی مقاطع دیگر که در مقاله آمده در مقطع دکتری مدارک و شرایط نسبت به دانشگاه و استان مورد نظرتان فرق خواهد داشت. ولی بطور کلی مراحل تمامی دانشگاه ها مشترک می باشد :

ـ برنامه آموزشی مورد نظرتان برای تحصیل در مقطع دکتری انتخاب کنید.

ـ سرپرست و موضوع مطلعاتی تحقیق خود را انتخاب کنید.

ـ ممکن است نیازمند ارائه پروپزال تحقیقاتی شوید

ـ مدارک لازم را ضمیمه درخواست پذیرش تحصیلی کنید 

ـ مدرک زبان

ـ مدارک و زیرنمرات مقاطع قبلی ( بعضی از دانشگاه های کانادا ایمیل رسمی از قبلیتان می خواهند )

ـ انگیزه نامه و …


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی R&C میتوانید با ما تماس بگیرید.