روش اسپانسرشیپ اعضای خانواده

اگر شما بالای 18 سال سن دارید و شهروند یا مقیم دائم کانادا هستید می ‌توانید تحت برنامه ی اسپانسرشیپ خانواده، اسپانسر افراد خاصی برای اخذ اقامت دائم کانادا شوید.

مهاجرت به روش اسپانسرشیپ شامل موارد زیر میشود:

_bاسپانسر همسر

_ اسپانسر والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

_ اسپانسر فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد)

_ اسپانسر سایر اقوام و بستگان تحت شرایط خاص

هر کدام از این افراد اسپانسرشونده میتوانند در کانادا زندگی، تحصیل و یا کار کنند و فرد اسپانسر کننده با امضای قرارداد یا همان     undertaking تعهد به تامین هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد اسپانسر شونده در مدت زمان مشخص را می‌دهد.

*در روش اسپانسرشیپ همسر شما میتوانید در صورت واجد شرایط بودن، برای اقامت دائم همسر و یا فرزند وابسته خود اقدام کنید.

شما در این صورت باید بتوانید آنها را از لحاظ مالی حمایت کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها احتیاج به حمایت اجتماعی از سوی  دولت ندارند.

شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر کننده :

باید مقیم دائم در کانادا و یا شهروند کانادا باشد و در زمان درخواست اسپانسرشیپ در کانادا زندگی کند. اگر شما یک شهروند کانادا هستید که در خارج از کانادا زندگی می کند، باید نشان دهید در زمان صدور اقامت دائم برای اسپانسر شونده (در مورد همسر و فرزند) قصد دارید در کانادا زندگی کنید.

باید ثابت کند که تحت حمایت دولت نیست مگر در موارد از کار افتادگی

باید به مدت سه سال فرد اسپانسر کننده تعهد به تامین هزینه های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده را بدهد. این تعهد بدون قید و شرط میباشد.

در اغلب موارد، نیازی به درآمد برای حمایت از همسر یا فرزند وابسته شما وجود ندارد. شما فقط باید نشان دهید که پول کافی برای برآورده شدن نیازهای درآمد دارید.

*در روش اسپانسرشیپ والدین،  پدربزرگ و مادر بزرگ فرد اسپانسرکننده علاوه بر اینکه باید 18 سال به بالا و مقیم کانادا باشد، باید نشان دهد که درآمد کافی برای اسپانسر کردن را دارد که بسته به تعداد افرادی که اسپانسر میشوند متغیر است.

هر ساله تعداد زیادی پرونده تحت برنامه اسپانسرشیپ والدین پذیرفته میشود که این رقم در سال 2018 برابر با 10000 پرونده بود.

البته نکته مهم این است که زمان بررسی این برنامه کمی طولانی است،

در حال حاضر این برنامه در 3 مرحله صورت میگیرد:

در مرحله اول تمامی افراد در سایت اداره مهاجرت ثبت نام می کنند سپس دولت به صورت رندوم برای  5تا10هزار نفر دعوتنامه ارسال می کند

در مرحله دوم وضعیت مالی اسپانسر در کمتر از دو ماه در اداره Mississauga بررسی می شود و در مرحله بعد  به ویزا آفیس مربوطه ارسال می شود.

همچنین میتوانید در صورت داشتن شرایط اولیه به عنوان فرد اسپانسر برای سایر اعضای خانواده از جمله برادر ، خواهر، خواهر زاده ، برادر زاده یا نوه های مجرد یا یتیم زیر 18 سال که تصمیم دارید آنها را به فرزندخواندگی بپذیرید اقدام نمایید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه و ارزیابی وضعیت شما، می توانید با دفتر ما تماس بگیرید تا مشاورین به صورت تخصصی شما را راهنمایی کنند.


نوشته شده توسط : سایت کارپردازان عرصه اسکان