استان آلبرتا

استان-آلبرتا

استان آلبرتا

استان-آلبرتا
استان-آلبرتا

درباره استان زيباى آلبرتا ناگفتني هاى زيادى است

استان آلبرتا کانادا یکی از بزرگترین مناطق واقع در غرب کانادا و یکی از سه استان زیبای پریری است که با جمعیتی بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارد و 661،848 کیلومتر مربع است. اکثریت مردم در ای ناحیه تنها در دو شهر عمده زندگی می کنند: شهر کلگری و شهر پایتخت ادمونتون. آلبرتا به بریتیش کلمبیا در غرب، به شمال توسط قلمرو شمال غربی و شرق توسط ساسکاچوان متصل است. در جنوب آن، آلبرتا توسط مونتانا، ایالات متحده آمریکا متصل است و یکی از دو استان است که به طور کامل از دریای سرخ است.

استان آلبرتا توسط کوه های سنگی کانادایی، سنگی که در جنگل های سرسبز قرار دارد احاطه شده است، در حالی که منطقه جنوبی به زمین های بی پایان می رسد. این ناحیه باعث شه است که این استان زیبا دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد و سفید که ممکن است در حدود 40 درجه سانتیگراد در این فصل دمای آن کاهش یابد.

هزینه زندگی در استان آلبرتا

دلایل زیادی برای انتخاب استان آلبرتا برای خانه جدید شما وجود دارد. هیچ مالیاتی بر فروش در استان آلبرتا وجود ندارد، اين استان دارای کمترین مالیات بر بنزین است و همچنین کمترین مالیات دارایی در کانادا را نسبت به استان های دیگر دارد. که خانه متوسط ​​آن حدود 403،000 دلار است. ساکنین محلی می توانند با کمترین زمان رفت و آمد كنند، کاهش قیمت مسکن و کالاهای مصرفی در اين شهر مقرون به صرفه است، به همین خاطر استان آلبرتا به گزینه مناسبی برای اقامت کانادا تبدیل شده.

اقتصاد استان آلبرتا

امروزه، اقتصاد استان آلبرتا در کانادا با فراوانی منابع طبیعی و فرصت های شغلی در جنگلداری و کشاورزی به قویترین اقتصاد کشور کانادا تبدیل شده است. در سال های اخیر در استان آلبرتا، صنعت انرژی فسیلی منجر به رونق اقتصادی شده که بیشتر به یک صنعت تولید کننده تبدیل شده است.

استان آلبرتا یکی از محبوب ترین مقصدهای مهاجران است و دلیل آن فراوانی مشاغل با ارزش در زمینه های نفت، مالی و گردشگری است. این باعث می شود استان آلبرتا مکان شگفت انگیزی برای شروع زندگی جدید شما به عنوان یک مهاجر، با فرصت های امیدوار کننده و مزایای زیادی برای شهروندان خود باشد.

مطلب مرتبط : معرفی دانشگاه آلبرتا کانادا

استان-آلبرتا
استان-آلبرتا

جمعیت استان آلبرتا

جمعیت استان آلبرتا در سال های اخیر به سرعت در حال افزایش است. بیش از نیمی از میلیون مهاجر در دهه گذشته تصمیم گرفته اند در این استان سکونت کنند؛ اکثر تازه واردین، و مردان جوان كه به دنبال فرصت های شغلی بهتر هستند به اين استان مى آيند.

به عنوان یک جامعه با  فرهنگهاى متفاوت ، این استان با اقوام مختلفی از اقلیت ها، مذاهب و اقلیت های مهاجری از هند، چین، فیلیپین، انگلستان، آلمان و فرانسه تشكيل شده است. در واقع، از سال 2011، فیلیپینی ها 12 درصد از جمعیت این ناحیه را به خود اختصاص داده اند، که در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

مسيحيت در این ناحیه هم بین کاتولیک و پروتستان تقسیم شده است. و 23 درصد از جمعيت استان هیچ مذهبی و دينى ندارند.

تحصیلات در آلبرتا

این منطقه مکان مهمی برای دانش آموزان است و فرصت های آموزش عالی برای شهروندانش فراهم می کند. 6 دانشگاه، 13 کالج و چندین مدرسه تجاری را دارا میباشد و مقصد تحصيلي بسيار خوبى برای محصلین و دانشجویان است. دانشگاه استان آلبرتا یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی کانادا است. این دانشگاه در شهر ادمونتون واقع شده است و بیش از 39000 دانشجو دارد و تعداد زیادی از آنها از 150 کشور جهان در سراسر دنیا می باشد که برای دسترسی به بیش از 400 برنامه کارشناسی بهره می گیرند.

جاذبه های توريستى آلبرتا

صرف وقت برای لذت بردن در خارج از منزل براي ساكنين آلبرتا بسيار ضروری است  بخصوص اگر ساكن  منطقه زیبايى مانند Rockies باشيد . بسیاری از ساکنان به کوه های خيره كننده ميروند که در آن بسیاری از صخره ها و مسیرهای دوچرخه کوهستانی وجود دارد که مسیرشان در امتداد دریاچه ميباشد. اين استان زيبا داراى چشمه ی آب و  یخبندان ميباشدكه در تابستان برای قایقرانی، شنا و ماهیگیری مكان جذابى است و زمینه ی مناسبي را برای عکس در زمستان را فراهم می کند زیرا دریاچه یخ ميزند و کوه ها پر برفى دارد كه بسيار ديدني است.

برای اطلاعات بیشتر درباره ویزا کانادا یا ویزای تحصیلی با مشاورین کارپردازان عرصه اسکان می توانید در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *