ویزای شینگن

ویزای-شینگن

ویزای شینگن

توضیحاتی در مورد رواید یا ویزای شینگن :

روادید یا ویزای شینگن به ویزایی گفته می شود که برای وارد شدن به خاک 26 کشور عضو صادر میگردد. اسامی این کشورها شامل کشورهایی چون اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین می باشد. که در ادامه به کلیات ویزای شینگن می پردازیم…


مطالعه راجب ویزاهای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا | ویزای توریستی کانادا | ویزای کار کانادا

ویزای-شینگن
ویزای-شینگن

معاهده شینگن

معاهده شینگن در سال 1985 در کشور لوکزامبورگ بین بین 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا به نام اتحادیه شینگن بسته شد.

برای وارد شدن به محدوده شینگن احتیاج به روادید یا ویزای شینگن ( SCHENGEN VISA ) می باشد.

اشخاصی که این روادید یا ویزا دارا می باشند به آنها این اجازه داده می شود وارد خاک این عضو در زمان و شرایط تعیین شده بشوند و بتوانند به هر یک از کشورهای عضو سفر بکنند.


هدف و شرایط ویزای شینگن

هدف و شرایط بیان شده متقاضی از تقاضای این ویزا برای سفر به آن کشور عضو مشخص کننده نوع و زمان درخواست ویزای شینگن می باشد.

باید حتما مشخص شود قصد سفری که متقاضی دارد توریستی و برای گردش می باشد یا برای انجام تجارت یا توقف برای ساعتی در یکی کشورهای عضو شینگن می باشد نوع ویزا و زمان آن مشخص می کند.


کشورهایی که قادر به صدور ویزای شینگن می باشد

هر کدام از کشورهای عضو قادر به صدور روادید یا ویزای شینگن با رعایت قوانین شینگن می باشد.


سفر به کشورهای دیگر عضو شینگن با ویزای شینگن

متقاضیانی که دارای ویزای شینگن می باشند می توانن علاوه بر کشور صادر کننده ویزا بر اساس مدت اعتبار ویزای خود به بقیه کشورهای عضو سفر بکند، بدون نیاز به درخواست ویزا از از آن کشور.


مطالعه راجب مهاجرت و اقامت کشورها:

کانادا | ایتالیا | کامپیونه دایتالیا

فرم_ویزای_شینگن
فرم ویزا شینگن

انواع ویزای شینگن :

بر اساس قصد و غرض سفر متقاضی، گونه یا انواع ویزای شینگن شخص متاقضی مشخص می شود، که این گونه ی ویزا زمان اعتبار روادید یا ویزا مشخص می کند.

انواع ویزا شینگن مشخص کننده روال و شروط ورود متقاضی ویزا به یک یا چند کشور به قلمرو شینگن می باشد.


ویزای شینگن عموما به سه دسته کلی تقسیم می کنند :
 1. ویزای اتحادیه شینگین یا UNIFORM SCHENGEN VISA ( USV)
 2. ویزای اعتبار محدوده یا منطقه ای شینگن یا LIMITED TERRITORIAL VALIDITY VISA ( LTV )
 3. ویزای ملی شینگن یا NATIONLA VISA ( NV )

ویزای اتحادیه شینگین یا UNIFORM SCHEN VISA ( USV) :

روادید اتحادیه شینگن می توان گفت ویزای توریستی گردشی اروپا می باشد.

متقاضیانی که این روادید یا ویزا را دارند مجوز این را دارند در مدت نهایتاً 90 روز هر شش ماه یک بار در سال به کشورهای عضو شینگن سفر کنند و در آنجا بمانند.

بر اساس زمینه قصد شخص متقاضی از سفر به هر کدام از کشورهای عضو معاهده روادید شینگن به سه طریق A,B,C صورت میگیرد و بنا با قصد متقاضی به آن تعلق میگیرد.


روادید یا ویزا شینگین  TYPE A

روادید شینگین TYPE A ، روادید یا ویزای ترانزیت فرودگاهی می باشد فقط به اشخاصی داده می شود که بتوانند در یکی از فرودگاه های قلمروی شینگن پرواز خود را عوض بکند و به کشوری که مقصدشان می باشد سفر کنند و این ویزا فقط در فرودگاه های قلمرو شنگین اعتبار دارد و مجوز خارج شدن از فرودگاه را ندارند.


روادید یا ویزای شینگین  TYPE B

روادید شینگین  TYPE B جزی از ویزای ترانزیتی می باشد که با پیوست آن به پاسپورت شخص متقاضی به آن شخص مجوز میدهد تا نهیتاً 5 روز از مرز کشوری که عضو شینگن می باشد خارج شود.


روادید یا ویزای شینگین  TYPE C

روادید شینگین TYPE C روادید کوتاه مدتی است که به متقاضی دریافت کننده ویزا شینگن اجازه سفر در مدتی که ویزا دریافت کرده می دهد که می توانند در محدوده کشورهای عضو شینگن اقامت کند.


بر اساس قصد و شرایط بیان شده توسط متقاضی از سفر ویزای C به سه صورت می باشد

 1. ویزای یک بار ورود ( SINGLE ENTRY VISA )
 2. ویزای دو بار ورود
 3. ویزای چند بار ورود ( MULTIPLE ENTRY  VISA )

1. ویزای شینگن یک بار ورود ( SINGLE ENTRY  VISA )

ویزای یک بار ورود فقط برای یک وارد شدن به قلمروی شینگین معتبر می باشد وقتی شخص از مرز کشوری که ویزا رو دریافت کرده یا محدوده شینگن خارج بشود روادید یا ویزای آن معتبر دیگر نمی باشد حتی اگر روادید یا ویزا شخص دارای زمان باشد با خروج از اعتبار ساقط می شود.


2. ویزای شینگن دو بار ورود

ویزای دو بار ورود تقریبا در بیشتر موارد شبیه ویزای یک بار ورد می باشد و قوانین تقریبا یکسان دارا می باشد.

فرق این نوع ویزا در این است شخص متقاضی مجوز این دارد دو بار وارد کشوری در حوزه شنیگن بشوند.

لازم به ذکر هست قوانین و شروط مدت زمانی برای این امکان دو بار ورود می باشد.


3. ویزای شینگن چند بار ورود ( MULTIPLE ENTRY  VISA )

ویزای شینگن چند بار ورود این مجوز به شخص دارنده ویزا را می دهد که بی آنکه محدودیت در بارها ورود به کشورهای قلمروی شینگن داشته باشد آن کشور را ترک بکند.

فقط ویزای چند بار ورود محدودیتی که دارا می باشد مدت ویزای صادره شده می باشد.

شخص متقاضی با دارا بودن این ویزا فقط می تواند به مدت شش ماه یا نود روز در سال در قلمروی شینگن اقامت داشته باشد.

این محدودیت زمانی از زمان ورود شخص دارنده ویزا شینگن چند بار ورود به هر کدام از کشوارهای عضو حساب خواهد شد.


ویزای محدود منطقه ای شینگن یا LIMITED TERRITORIAL VALIDITY VISA ( LTV )

ویزای محدود منطقه ای شینگن گونه ای از ویزای موقتی می باشد که به هر علت ضروری و با شرایط ویژه برای شخص درخواست دهنده این گونه ویزا صادر می گردد.

شرایط صدور این گونه روادید اینگونه می باشد که به شخص دارنده این روادید مجوز می دهد که فقط در منطقه هایی مشخص شده در زمان دریافت روادید بیان گردیده سفر بکنند و در آنجا اقامت بکنند.

اینگونه روادید فقط میتواند در مناطق اعلام شد معتبر می باشد و در دیگر مناطق عضو معتبر نمی باشد و شخص دارنده روادید اجازه رفتن به هیچ کدام از مناطق دیگر دارا نخواهد بود.

اینگونه عموماً در شرایط هم چون علت های انسان دوستانه یا ویزای پناهندگان به اشخاص داده می شود.   


ویزای ملی شینگن یا NATIONLA VISA ( NV )

ویزای ملی از آن به عنوان ویزای TYPE D نام برده می شود و به متقاضیانی تعلق می گیرد که درخواست کار، تحصیل یا اقامت دائم که برای مدت مشخص با قصد مشخص و معین اقامت در یکی از کشورهای عضو شینگن دارند.

ویزای ملی برای متقاضیانی صادر میگردد که برای قصد مشخص برای مدت طولانی احتیاج  به اقامت در یکی از کشورهایی حوزه شینگن خواستار می باشند و پس از انقضاء مدت اعتبار ویزا از آن کشور و حوزه شینگن باید خارج بشوند .


ویزا شینگن TYPE D عموماً به دو طریق می باشد :

ویزای ملی یک بار ورد یا SCHEMG VISA TYPE D SINGLE ENTRY

ویزای ملی یک بار ورد به اشخاصی تعلق می گیرد که قصد اقامت با زمان محدود و استفاده هم چون خدمات درمانی برای مدت مشخص شده در کشور صادر کننده ویزای شینگن می باشند و بعد از اتمام به کشور مبدا باز میگردن این گونه ویزا به صورت یک بار ورد برای متقاضی صادر میگردد


ویزای ملی چند بار ورد یا  SCHEMG VISA TYPE D MULTIPLE ENTRY

ویزای چند بار ورد که اشخاص دارنده اینگونه ویزا احتیاج ندارن برای تردد در کشورهای حوزه شینگن درخواست ویزای دیگر بکنند و می توانند به تمام کشورهای شینگن بدون نیاز به صدور یا درخواست ویزا از کشور عضو شینگن که قصد سفر به آن دارند مسافرت بکنند .


متقاضیانی که خواستار اینگونه ویزا می باشند باید دارای شرایط زیر باشند :

 • دانشجویان بین المللی هدف نخسشتان تحصیل در یک کدام از مقطع های تحصیلی در کشورهای عضو معاهده شینگن می باشد، این ویزا بصورت یک ساله صادر میگردد و امکان تمدید مجدد از آن کشور صادر کننده می باشد.
 • موردهای ضروری برای شخص متقاضی پیش می آید، به عنوان مثال شرایط فورس ماژوری پزشکی، شخص متقاضی درخواست کننده اینگونه ویزا قادر نیست برای زمان معین از خاک حوزه شینگن خارج بشود.
 • متقاضیان متخصص که قصد شرکت دادن و اختصاص دادن مهارت و حرفه ی خود به یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن دارند و قصد سفر کردن یا اقامت در آن کشور دارند از جمله حرفه های تخصصی می توان هنرمندان، ورزشکاران یا هر گونه حرفه  تخصصی بتواند در این گروه قرار بگیرد می تواند درخواست ویزا را دهند.
 • دانشجویان خارجی یا بین المللی که قصد اجرا و پجوهش پروژه های تحقیقاتی خود را دارند، برای مدت زمان یک سال می توانند به کشور درخواست دهنده ویزا سفر می کنند.
 • تحقیقات یا پروژه های آموزشی یا علمی پایگاه های تحقیقاتی یا انستیتو آموزشی مورد اعتبار در هر کدام کشورهای عضو معاهده شینگن، اینگونه ویزا را در صورت بررسی دقیق سوابق علمی شخص متقاضی یا اعضای خانواده اش صادر میگردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شروط ، مراحل، نکات ضروری و مدارک مورد نیاز روادید یا ویزای هر کدام از کشورهای عضو حوزه شینگن کارشناسان فنی موسسه حقوقی R&C GLOBAL PARTNERS در جهت راهنمایی و بررسی شرایط متقاضیان درخواست دهنده روادید یا ویزای شینگن در خدمت شما متقاضیان محترم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *