معرفی دانشگاه اکلاهما

معرفی دانشگاه اکلاهما

معرفی دانشگاه اکلاهما

معرفی دانشگاه اکلاهما

در این پست در راستای خدمات شرکت کارپردازان عرصه اسکان به معرفی دانشگاه اکلاهما ایالات متحده آمریکا خواهیم پرداخت.

معرفی دانشگاه اکلاهما
معرفی دانشگاه اکلاهما

دانشگاه اکلاهما

دانشگاه اکلاهما یکی از دانشگاه‌های دولتی ایالات متحدهٔ آمریکا واقع در شهر نرمن در ایالت اکلاهما است. این دانشگاه در سال ۱۸۹۰ و ۱۷ سال قبل از اتحاد قبایل سرخپوست (بومیان آمریکایی) تأسیس شد. در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۰۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند. این دانشگاه در ۱۵۷ رشته در مقطع لیسانس، ۱۶۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۷۵ رشته در مقطع دکترا دانشجو می‌پذیرد. دوید بورن سناتور و فرماندار پیشین ایالات اکلاهما از سال ۱۹۹۴ ریاست دانشگاه را به عهد دارد.

دانشگاه اکلاهما از لحاظ سرانه نام‌نویسی دانشجویان بورسیه ملی محققان شایسته و فارغ التحصیلی دانشجویان بورسیه محققان رودز در میان دانشگاه‌های کشور به ترتیب مقام نخست و دهم را دارد. دانشگاه اوکلاهما که برنامه‌های ورزشی مشهوری نیز دارد برنده هفت مسابقه قهرمانی ملی فوتبال آمریکایی اتحادیه ملی ورزش‌های دانشگاهی رده اول است. تیم ژیمناستیک این دانشگاه نیز از سال ۲۰۰۲ تاکنون برنده چهار مسابقه قهرمانی ملی بوده‌است.

دانشگاه اکلاهما تنها دانشگاه آمریکا (خصوصی یا عمومی) در چند دهه اخیر بود که دانشجویانش موفق به دریافت تمامی بورسیه‌های تحصیلی رودز، مارشال، میشل، گلدواتر، ترومن، و فولبرایت در سال ۲۰۱۳ شدند.

ایرانیان دانشگاه اکلاهما

مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه اکلاهما دارای بخش مطالعات ایران می‌باشد. طبق آمار غیررسمی در سال ۲۰۱۴، این دانشگاه دارای حدود ۱۰۰ دانشجوی ایرانی می‌باشد که اکثراً در دوره‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های مهندسی و علوم پایه مشغول به تحصیل می‌باشند. این دانشگاه همچنین از چندین استاد ایرانی در رشته‌های مختلف بهره می برد. دانشجویان ایرانی از جمله دانشجویان بسیار موفق دانشگاه اکلاهما هستند.

لینک های مرتبط:

مهاجرت به ایتالیا |مهاجرت به گرجستان | مهاجرت به کانادا | مهاجرت به ایالات متحده آمریکا

لطفا با ما (کارپردازان عرصه اسکان )تماس حاصل کنید تا در اموری که می خواهید شما را یاری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *