ویزای موقت کار در کانادا

ویزای موقت کار در کانادا

ویزای کار کانادا همانطور که از اسمش پیداست مجوز برای انجام کار در کاناداست. یکی از روش هایی که افراد زیادی سالیانه برای مهاجرت به کانادا انتخاب میکنند ویزای کار کانادا است که البته بسته به نوع کار ممکن است نیازی به این مجوز نباشد.

با توجه به اینکه کشور کانادا در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزو بزرگترین و پررونق ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می کند, مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار قرار گرفته است.

شما در ابتدا میبایست یک کارفرمای کانادایی را پیدا کنید که نیاز به شغل و تخصص شما داشته باشد و بعد از دریافت پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی و بستن قرارداد کاری ، باید پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا work permit و اخذ ویزای کار را طی کنید.

افرادی که خارج از کانادا هستند بعد از دریافت پیشنهاد کار از کارفرما و گرفتن تاییدیه های لازم از مراجع قانونی، باید بتوانند برای گرفتن ویزا افسر ویزا را متقاعد کند که بعد از پایان قرارداد کار و ویزا به کشور خود برمی گردد.

به طور کلی دو نوع ویزای کار کانادا وجود دارد:

  1. اجازه کار تحت پوشش کارفرما (Employer-Specific Work Permit)

    اجازه کار تحت پوشش کارفرما در زمانی قابلیت صدور را دارد که مشخص شود آن شغل بخصوص نیاز به نامه تاییدیه (LMIA)  دارد یا خیر.

در صورتی که نیاز داشته باشد، کارفرما موظف می باشد در مرحله اول جهت استخدام نیروی کار در کانادا به مدت حداقل ۳ ماه برای جذب نیرو تلاش کند و آگهی چاپ کند. در صورتی که نیروی کار مورد نظر خود را پیدا نکرد می تواند جهت دریافت نامه LMIA اقدام نماید. در صورت مثبت بودن جواب نامه اقدام کننده می تواند به همراه پیشنهاد کاری و نامه LMIA برای دریافت ویزای کار اقدام نماید. تعدادی از مشاغل هستند که طی قرارداد های بین المللی و نیاز مبرم به آن شغل به خصوص در کانادا به LMIA  نیاز ندارند که اگر شغل مورد نظر شما جزء آن مشاغل باشد می توانید تنها با داشتن پیشنهاد کاری اقدام نمایید.


2- اجازه کار آزاد یا مستقل (Open Work Permit)

اجاز کار آزاد یا مستقل (اوپن ورک پرمیت) مجوزی می باشد مخصوص افرادی که به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا فارق التحصیل شده اند و می توانند پس از اتمام تحصیل خود جهت دریافت این نوع اجازه کار اقدام نمایند. و در هر شغلی که بخواهند می توانند کار کنند. همچنین افرادی که متاهل می باشند ، اگر یکی از زوجین برای ویزای تحصیلی اقدام نماید همسر وی نیز می تواند مستقیما برای اجاز نامه کاری آزاد اقدام نماید و شانس این را داشته باشند که از این طریق در کانادا به زندگی خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *