مهاجرت و اقامت کانادا

امروزه کانادا یکی از محبوب ترین کشورها جهت مهاجرت برای اقامت می باشد و سالانه تعداد زیادی مهاجر را از روش های گوناگون جذب می کند.

شاید یکی از مهترین مزیت های کانادا چند ملیتی بودن آن است طوری که مهاجران از سرتاسر دنیا بدون هیچ تبعیضی میتوانند در آن زندگی کنند.


به منظور ادامه رشد اقتصادی و به دلیل کمبود مهارت در بسیاری از صنایع، دولت کانادا همچنان بر ضرورت جذب کارگران خارجی به کشور تاکید دارد.

کانادا یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است که دارای منابع عظیم نفت و گاز می باشد و همچنین امکانات تحصیلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد.

زمانی که اسم کانادا می آید ذهن همه به سمت هوای بسیار سرد و طاقت فرسا می رود ، در حالی که بسیاری از مناطق کانادا تابستان های معتدل دارد . مثلا شهر های ونکوور و ویکتوریا که در ساحل اقیانوس آرام هستند هوایی معتدل دارند.


با اقامت دائم کانادا شما میتوانید از بسیاری از حقوق شهروندی کانادا بهره مند شوید.

ضمن اینکه پس از گذشت ۳ سال از زندگی در کانادا، فرد مقیم می تواند برای شهروندی کانادا اقدام کرده و درخواست پاسپورت کانادایی کند. همچنین شهروند کانادایی می تواند به مدت ۶۶ ماه بدون ویزا در امریکا زندگی کند.

کانادا هر ساله تعداد زیادی مهاجر جهت اقامت دائم میپذیرد. بیشترین تعداد از آسیا مخصوصا چین هند و فیلیپین هستند.

همچنین تعداد قابل توجهی از پاکستان ایران انگلستان ایالات متحده آمریکا و تعدادی از کشورهای آفریقایی هر ساله به کانادا مهاجرت میکنند.

در سال 2019 دولت کانادا قصد دارد بیش از 330000 مهاجر در گروه های مختلف بپذیرد. در گذشته نه چندان دور اغلب کسانی که به کانادا مهاجرت می کردند از طریق برنامه نیروی متخصص یا به عبارتی Skilled Worker  اقدام می کردند؛ ولی درحقیقت روشهای مهاجرت به کانادا بسیار متنوع است.

از سوی دیگر با توجه به محدودیت های متعددی که برای این دسته از مهاجران در نظر گرفته شده است، بسیاری از متقاضیان به روش های دیگر مهاجرتی روی آورده اند.

به طور کلی دو نوع اقامت کانادا داریم :

1 _ اقامت موقت کانادا Temporary Resident Visa: 

این نوع اقامت همانطور که از اسمش پیداست به صورت موقت بوده و شامل ویزای توریستی، تحصیلی و ویزای کار می‌شود و شما بعد از اتمام دوره ی تعیین شده موظف به ترک خاک کانادا می باشید.

2 _ اقامت دائم کانادا :

_ از طریق روش های زیر شما میتوانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید:

_ اکسپرس انتری Express Entry

_ خوداشتغالی (هنرمندان و ورزشکاران) Self Employed

_ سرمایه گذاری Investor Program

_ کارآفرینی استانی Entrepreneurs

_ اسپانسرشیپ همسر/فرزند/والدین/سایر اعضای خانواده Family sponsorship

_ استارت آپ ویزا   Startup Visa

این که یک فرد کدام روش را انتخاب کند تا بتواند اقامت دائم کانادا را اخذ نماید کاملا به شرایط و موقعیت متقاضی بستگی دارد .

برای اطلاعات بیشتر در مورد هر بخش به صفحه ی مورد نظر مراجعه کنید .


برای دریافت مشاورهٔ رایگان، فرم های موجود در سایت را تکمیل نمایید یا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.


نوشته شده توسط : سایت کارپردازان عرصه اسکان