روش اکسپرس اینتری (ورود سریع)

جدید ترین برنامه اخذ اقامت کانادا در سال 2015 با نام “ورود سریع” Express Entry از 1 ژانویه 2015  برابر  11 دی ماه 1393 آغاز  شده است و تا کنون نیز ادامه دارد. 

سیستم  اکسپرس اینتری یک روش جدید برای اخذ پرونده هاست. به عبارت دیگر در این روش به جای اینکه مثل سابق همه پرونده ها ابتدا بررسی شوند، دولت فدرال کانادا از میان پرونده های دریافت شده ،متقاضیان مورد نظر خود را برای اقدام در برنامه های نیروی متخصص فدرال، فنی و حرفه ای فدرال و تجربه کانادایی فدرال انتخاب می کند.

به طور کلی می توان گفت که هیچ محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد و همه افراد می توانند درخواست بدهند.

سیستم امتیازبندی در Express Entry به نسبت پیچیده است.متقاضیان به دو دسته مجرد و متاهل تقسیم می شوند.

هر فرد می تواند تا ۱۲۰۰ امتیاز در این سیستم کسب کند. از آنجا که Express Entry یک برنامه رقابتی است، در هر دوره امتیاز افرادی که قبول شده اند متفاوت است.

موارد امتیاز آور در سیستم Express Entry :

_ فاکتورهای انسانی و مهارتی

_ فاکتورهای مرتبط با فرد همراه متقاضی اصلی

_ فاکتورهای مرتبط با استان یا نامه پیشنهاد شغلی

آنچه در تحلیل ها واضح است در چندین دوره گذشته امتیاز قبولی Express Entry زیر ۵۰۰ بوده است.

فاکتورهای ارزیابی این روش شامل سن، سطح تحصیلات ، سابقه کاری، دانش زبان انگلیسی و فرانسه، پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی و انطباق پذیری می باشد.

در روش اکسپرس اینتری هر چه امتیاز بیشتری بتوانید کسب کنید شانس بیشتری برای انتخاب توسط دولت فدرال کانادا خواهید داشت.

مراحل انجام این روش به شرح زیر می باشد:

مرحله اول: تکمیل فرم به صورت آنلاین

متقاضیان با تکمیل فرم های مربوطه به صورت آنلاین درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا اعلام میکنند. در حقیقت در این مرحله متقاضی expression of interest را به صورت آنلاین به اداره مهاجرت ارایه می کند. در این مرحله بر اساس سن و مدرک تحصیلی و سابقه کاری و مهارت زبانی متقاضیانی که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی باشند وارد یک pool یا استخر شده و بر اساس امتیاز بندی جدید Comprehensive Ranking System امتیاز شماری می شوند.

اگر متقاضی دارای پیشنهاد کاری معتبر از شرکت کانادایی نباشد و هیچ کدام از استان ها هم متقاضی را انتخاب نکرده باشند و یا اقوام درجه یک در کانادا (خواهر و برادر) نسبتا شانس کمتری برای خروج از pool دارد مگر اینکه با موارد دیگری مثل سطح تحصیلات عالی و دانش زبان بسیار بالا امتیازاتش را جبران کند.

مرحله دوم: دعوت از متقاضی برای اقدام اخذ اقامت دائم کانادا

دولت کانادا و همچنین دولت استان های کانادا و کارفرما ها قادر به انتخاب مهاجرین از pool ذکر شده هستند.

متقاضیانی که امتیاز بالایی دارند و هم چنین متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی و یا انتخاب استانی می باشند برای اقدام در خصوص اقامت دائم کانادا از طریق یکی از روش های ذکر شده دعوت خواهند شد و متقاضی می بایست در ۶۰ روز درخواست آنلاین خود را برای اقامت دائم ثبت نماید. از این تاریخ اداره مهاجرت ظرف مدت ۶ ماه به درخواست پاسخ خواهد داد.

ولی در صورتیکه متقاضی پس از ۱۲ ماه دعوت به اقدام نشود باید بار دیگر اطلاعات خود را در سیستم یا همان pool وارد کند.

جهت اطلاع از امتیازات خود میتوانید فرم ارزیابی موجود در وب سایت را تکمیل کرده و سپس منتظر نظر کارشناسان این موسسه باشید.


برای دریافت مشاورهٔ رایگان، فرم های موجود در سایت را تکمیل نمایید یا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.


نوشته شده توسط : سایت کارپردازان عرصه اسکان