کشور اسپانیا برای زندگی (قسمت دوم)

اسپانیا برای زندگی

کشور اسپانیا برای زندگی (قسمت دوم)

کشور اسپانیا برای زندگی

در این بخش در ادامه بحث شرایط کشور اسپانیا برای زندگی موضوعات زبان، دین، فرهنگ و … می پردازیم.

اسپانیا برای زندگی
اسپانیا برای زندگی

زبان

اسپانیا کشوری چندزبانه است. بر طبق قانون اساسی اسپانیا از حقوق انسانی، فرهنگ، رسوم و زبان تمام مردم اسپانیا محافظت خواهد کرد.

اسپانیایی یا اسپانیولی (در قانون اساسی به نام کاستیلی ذکر شده‌است) زبان رسمی تمام کشور به حساب می‌آید و طبق قانون وظیفه و حق هر اسپانیایی است که این زبان را بیاموزد. بر طبق قانون اساسی تمام زبان‌های دیگر اسپانیا نیز در مناطقی به کار برده می‌شوند رسمی به حساب می‌آیند.

دیگر زبان‌های رسمی در اسپانیا عبارتند از:

  • زبان باسکی در باسک و ناوارا؛
  • زبان کاتالان در کاتالونیا و والنسیا که در والنسیا گونه متمایزی از کاتالانی یعنی گویش والنسیایی به رسمیت شناخته شده‌است؛
  • زبان گالیسی در گالیسیا

دین

طبق قانون هیچ دینی جایگاه رسمی در قانون ندارد. مسیحیت کاتولیک به مدت طولانی دین اصلی اسپانیا بوده است و این مذهب تنها مذهبی است که به‌طور رسمی آموزش داده می‌شود. امروزه تمایل هر چه بیشتر جامعه اسپانیایی به سمت سکولاریسم است.

مذاهب دیگر مسیحیت نیز پیروانی دارند. کلیسای پروتستان دارای ۱٬۲۰۰٬۰۰۰ عضو می‌باشد. شاهدان یهوه دارای ۱۰۵٬۰۰۰ پیرو، کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر الزمان دارای ۴۶٬۰۰۰ پیرو می‌باشند. بر اساس مطالعه انجام شده توسط اتحادیه جوامع اسلامی اسپانیا ۱٬۷۰۰٬۰۰۰ نفر با پیش‌زمینه مسلمان در اسپانیا ساکن هستند که ۳ تا ۴٪ جمعیت را تشکیل می‌دهند.

فرهنگ

فرهنگ اسپانیا به کشورهای غربی نزدیک است. به دلیل وجود جنبه‌های قدرتمندی از میراث فرهنگی روم در تمام زوایای زندگی اسپانیایی‌ها، اسپانیا کشوری لاتین به حساب می‌آید. با این حال فرهنگ اسپانیایی به خاطر تاریخ و قدمت طولانی این کشور از جنبه‌های گوناگون از هنر گرفته تا کشاورزی تا آشپزی و موسیقی تحت تأثیر دیگر کشورهای اروپایی و کشورهای مدیترانه‌ای بوده‌است.

لینک های مرتبط:

مهاجرت گرجستان | مهاجرت کانادا | مهاجرت ایالات متحده آمریکامهاجرت به اسپانیا

لطفا با ما (کارپردازان عرصه اسکان )تماس حاصل کنید تا در اموری که می خواهید شما را یاری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *