معرفی دانشگاه میشیگان آمریکا

معرفی دانشگاه میشیگان

معرفی دانشگاه میشیگان آمریکا

معرفی دانشگاه میشیگان

در ادامه آشنایی با دانشگاه های برتر جهان و کشور آمریکا اینبار به سراغ معرفی دانشگاه میشیگان آمریکا خواهیم رفت.

معرفی دانشگاه میشیگان
معرفی دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا می‌باشد و در ایالت میشیگان و شهر ان‌آربور واقع شده‌است. این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس دانشگاهی دیگر در شهرهای دیربورن و فلینت می‌باشد و یک مرکز پژوهشی در شهر دیترویت دارد. این دانشگاه یکی از اعضای بنیادین انجمن دانشگاه‌های آمریکایی نیز می‌باشد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت میشیگان است که در سال ۱۸۱۷ میلادی در شهر دیترویت بنیانگذاری شد، درست ۲۰ سال پیش از اینکه منطقه میشیگان به‌طور رسمی به ایالت تبدیل شود.

دانش آموختگان

دانشگاه میشیگان دارای یکی از بزرگترین گروه دانش‌آموختگان در بین دانشگاه‌های جهان است. در سال ۲۰۰۷ تعداد دانش‌آموختگان در قید حیات دانشگاه ۵۶۰۰۰۰ نفر اعلام شد. بودجه آموزشی دانشگاه بالغ بر یک میلیارد و صد و چهل میلیون دلار است که از جمله هنگفت‌ترین بودجه‌های تحقیقاتی در ایالات متحده‌است. این دانشگاه هم‌اکنون دارای دانشجو از همه پنجاه ایالت‌های آمریکا و بیش از ۱۰۰ کشور جهان است که در نوع خود کم‌نظیر است. نرخ پذیرش دانشجو در این دانشگاه تنها ۳۰ درصد می‌باشد که ورود به آن را بسیار سخت و دشوار می‌کند. سالیانه بیش از ۵۰ هزار متقاضی از سراسر آمریکا و جهان در دانشگاه میشیگان ثبت نام می‌کنند ولی تنها حدود ۱۵ هزار نفر موفق به گرفتن پذیرش می‌شوند.

این دانشگاه بزرگ دارای بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلات عالی در رشته‌های گوناگونی از قبیل رشته‌های فنی، پزشکی، علوم پایه، هنر، علوم انسانی، زبان و ادبیات است. طبق رتبه‌بندی دانشگاه‌های آمریکا که هر ساله توسط وبگاه یو اس نیوز منتشر می‌شود، دانشگاه میشیگان از معدود دانشگاه‌های دولتی آمریکا است که در تمامی رشته‌ها در بین چند دانشگاه دولتی برتر این کشور قرار دارد. دانشکده مهندسی انرژی هسته‌ای دانشگاه میشیگان و دانشکدهٔ مهندسی صنایع این دانشگاه در بین تمامی دانشکده‌های دانشگاه‌های آمریکا رتبه اول و دوم را به خود اختصاص داده‌ند.

لینک های مرتبط:

مهاجرت به ایتالیا |مهاجرت به کامپیونه دایتالیا | مهاجرت به کانادا | مهاجرت به ایالات متحده آمریکا

لطفا با ما (کارپردازان عرصه اسکان )تماس حاصل کنید تا در اموری که می خواهید شما را یاری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *