معرفی دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

معرفی دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

در ادامه آشنایی با دانشگاههای جهان اینبار به معرفی دانشگاه کمپلوتنسه مادرید اسپانیا برای شما سروارن گرامی خواهیم پرداخت.

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید
دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

دانشگاه کمپلوتنسه

دانشگاه کمپلوتنسه شهر مادرید دانشگاهی عمومی با بودجه دولتی واقع در مادرید پایتخت کشور اسپانیا است. این دانشگاه که به اختصار یو.سی. ام (UCM) یا دانشگاه کمپلوتنسه یا دانشگاه دولتی مادرید نیز نامیده می‌شود، یکی از دانشگاه‌های قدیمی و عالی رتبه در جهان، اروپا و کشورهای اسپانیایی زبان محسوب می‌شود. در حال حاضر رقم دانشجویان این دانشگاه به‌طور تقریبی ۸۶۰۰۰ نفر است.

دانشگاه کمپلوتنسه شهر مادرید اسپانیا در مقیاس فعلی حاصل ادغام دو شهرک دانشجویی به نام کمپ مونکلوا و کمپ سوموس آگواس در خیابان سنکا به انضمام ساختمان دیگر دانشگاه واقع در خیابان سان برناردو در مرکز شهر مادرید است.

دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی

دانشگاه کمپلوتنسه شهر مادرید از ۲۶ دانشکده در ۵ شاخه مختلف، ۳۹ مؤسسه دانشگاهی، ۷ کالج تخصصی، ۱۳ کلینیک و بیمارستان، ۱۸ مرکز تحقیقاتی و ۳۲ کتابخانه تشکیل شده‌است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ میلادی؛ ۷۱ مدرک کارشناسی، ۱۶۹ مدرک کارشناسی ارشد و ۵۸ مدرک دکترا ارائه داده است. کتابخانه عمومی دانشگاه کمپلوتنسه شهر مادرید با داشتن ۲۹۴۱۸۱۵ جلد کتاب، بزرگ‌ترین کتابخانه دانشگاهی اسپانیا و دومین کتابخانه بزرگ کل کشور پس از کتابخانه ملی اسپانیا محسوب می‌گردد.

رتبه‌

رتبه‌بندی دانشگاه کمپلوتنسه بسته به مراکز سنجش دانشگاه‌ها مختلف است. طبق رده‌بندی QS; رتبه کلی این دانشگاه در سال 2018 بین 100 دانشگاه برتر دنیا به ثبت رسید و در سال‌های اخیر در شاخه‌های مهندسی و فناوری رتبه ۲۴۰، هنر و انسانی ۱۰۳، علوم طبیعی ۱۷۵، علوم انسانی و مدیریتی ۱۷۴ و در علوم زیستی و پزشکی رتبه ۲۳۶ دنیا را به خود اختصاص داده است.

لینک های مرتبط:

مهاجرت به ایتالیا |مهاجرت به گرجستان | مهاجرت به کانادا | مهاجرت به ایالات متحده آمریکا

لطفا با ما (کارپردازان عرصه اسکان )تماس حاصل کنید تا در اموری که می خواهید شما را یاری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *